Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 października 2018
OTWARCIE SIEDZIBY DOWÓDZTWA 14 BLP W BIELSKU PODLASKIM
Już od najbliższego poniedziałku (1 października br.) Terytorialsi będą mieli siedzibę również w Bielsku Podlaskim.


Dowództwo 14 batalionu lekkiej piechoty, by być jeszcze bliżej żołnierzy OT oraz kandydatów do służby, rozpoczyna funkcjonowanie w Bielsku Podlaskim. Pododdziały batalionu pozostają w Hajnówce.

Po 14 miesiącach działalności 14 blp w Hajnówce, przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków, wsłuchanie się w potrzeby i możliwości ochotników z powiatów bielskiego, wysokomazowieckiego i siemiatyckiego. W odpowiedzi na powyższe została utworzona nowa siedziba dowództwa batalionu w budynku WKU w Bielsku Podlaskim przy
ul. Dubiażyńskiej 2.

Numery telefonów dla kandydatów do służby w 14 blp: 261 398073, 261 398074.

Ochotnicy będą mogli w każdej chwili porozmawiać z żołnierzami i instruktorami 14 blp.

Nowa siedziba skróci czas dojazdu żołnierzy oraz kandydatów do służby z powiatów bielskiego, wysokomazowieckiego i siemiatyckiego. Podkreślenia wymaga fakt, iż dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu WKU nastąpi skrócenie procedur w rekrutacji ochotników.

Być bliżej lokalnych społeczności w całym rejonie odpowiedzialności 14 blp - czyli punkt rekrutacyjny w Wysokiem Mazowieckiem

We współpracy z WKU w Bielsku Podlaskim na początku października rusza punkt rekrutacyjny w Wysokiem Mazowieckiem. Żołnierze OT będą mogli szybciej załatwić niezbędne formalności, a nowi ochotnicy będą mogli otrzymać informacje „z pierwszej ręki” oraz złożyć wniosek o powołanie do służby.

 

generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim
Dubiażyńska 2
17 - 100 Bielsk Podlaski
tel. 261398065
fax. 261398069
wkubielskpodlaski@ron.mil.pl